תרגילים קלים לבריאות הרגליים

dvt

תרגילים קלים לבריאות הרגליים

הנה כמה תרגילים שיסייעו לכם לשמור על לבריאות הרגליים

פעילות גופנית חשובה מאוד לבריאות שלנו, וזו עובדה ידועה כבר שנים רבות. אבל אם חשבו בעבר שרק פעילות מאומצת בתדירות גבוהה משפיעה, היום אנחנו יודעים שזה ממש לא נכון וכל דבר קטן הוא חשוב ותורם. בנוסף אנחנו יודעים שהתאמה של תרגילים ספציפיים יכולה לסייע לשיפור בעיות רפואיות שונות. למשל תרגילים שמשפרים את זרימת הדם ברגליים ויכולים לסייע במקרה של מחלת ורידים.

מדוע חשוב לשמור על בריאות הרגליים?

כמובן שחשוב לשמור על הבריאות של כל הגוף בצורה הוליסטית, אבל יש מקרים שבהם חשוב מאוד לשים דגש על בריאות הרגליים, במיוחד אצל מי שסובל מבעיות באיבר הזה. למשל מחלות ורידים, או סיכון גבוה להיווצרות של פקקת. שתי הדוגמאות הללו הן מצבים רפואיים שיכולים לגרום לאי נוחות, סבל ואפילו ירידה משמעותית באיכות ובתוחלת החיים.

החדשות הטובות הן שבעזרת כמה תרגילים פשוטים תוכלו לעשות המון. הפעלת שרירי הרגליים משפרת משמעותית את זרימת הדם, מסייעת להחלמה ולמניעת פקקת.

תרגילים פשוטים במהלך היום

יש כמה דברים קטנים שאתם יכולים לעשות תוך כדי שגרת היום, שישפרו משמעותית את זרימת הדם ברגליים. התרגילים האלה חשובים במיוחד לכל מי שנמצא בישיבה רוב שעות היום, וגם אפשר לבצע אותם תוך כדי.

  • התרגיל הראשון הוא להניע את הקרסוליים – למעלה ולמטה ובתנועות סיבוביות. עבדו כל פעם על קרסול אחד, בצעו את התנועות מספר פעמים ועברו לרגל השנייה.
  • התרגיל השני הוא הרמה של הרגל וכיפוף של הברך לכיוון החזה. חבקו את הברך בעזרת הידיים והצמידו אותה אליכם למספר שניות. לאחר מכן החליפו רגליים. את התרגיל הזה חשוב לבצע באיטיות ולהפסיק אם אתם חשים כאבים ברגל או בגב.
  • בנוסף לשני אלה, בכל פעם שאתם נמצאים בשכיבה, למשל תוך כדי צפייה בטלוויזיה או לפני השינה, מומלץ להניח כרית או שמיכה מתחת לכפות הרגליים, כדי ליצור הגבהה של הרגליים. מחלת ורידים פוגעת בזרימת הדם בחזרה אל הלב, ולכן מספיקה הגבהה קטנה של הרגליים כדי לשפר את זרימת הדם ולמנוע היווצרות של בצקות ושל פקקת.

תרגילים על הרצפה או על מזרן

אם אתם יכולים, מומלץ לבצע תרגילי מתיחה עדינים תוך כדי ישיבה או שכיבה על הרצפה או על מזרון. המטרה של התרגילים היא להניע את השרירים בעדינות ולשפר את הגמישות.

תרגיל נוסף נעשה תוך כדי שכיבה על הגב. מכופפים באיטיות את הברכיים ומניחים את כפות הרגליים על הרצפה בצורה יציבה. וודאו כי הרגליים יציבות וכי שאר הגוף נתמך ואינכם חשים כאב. לאט לאט ובעדינות הניעו את הרגליים ימינה ושמאלה, כמו תנועה של מגב. התנועה צריכה להיות עדינה, והקפידו להניע את הרגליים רק בטווח שמרגיש לכם נוח וללא כאב. המטרה כאן היא לא להגיע רחוק ככל האפשר, אלא לאפשר לשרירים ולגוף להירגע.

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *