כך תבחרו את הדיור המוגן הטוב ביותר ליקרים שלכם

מחלות ורידים

כך תבחרו את הדיור המוגן הטוב ביותר ליקרים שלכם

רבים בוחרים באפשרות של דיור מוגן ליקיריהם וזה נכון במיוחד מאז שנפתחו מסלולי תשלום שונים לנוחות הדיירים. האפשרויות המגוונות קיימות בכל רחבי הארץ ומאפשרות לדיירים סגנונות חיים שונים, בין דיור מוגן עירוני לבין דיור מוגן כפרי. כך שההשוואה ביניהם חייבת להישען גם על סגנון החיים שאותו רוצים, מלבד שאר הקריטריונים החשובים לבדיקה. להלן כמה דגשים לבדיקת הדיור המתאים ביותר ליקיריכם, בהתאם לאורח חייהם.

השגחה רפואית

נכון, בכל מקום יש שגחה רפואית צמודה, מטע הדברים, וזה משהו שאסור לוותר עליו. אולם יש לזכור שיש בתי אבות שמיועדים יותר להשגחה רפואית צמודה מוגברת ואף סיעודית, לבין דיור מוגן שבו יש ליווי רפואי למקרים פשוטים יחסית של מחלות שונות שמאפיינות גם את הזקנה. במקרה כזה הדיירים עדיין עצמאים אך סובלים ממחלות שונות, כמו מחלת לב, מחלות פרקים, מחלות ורידים, בעיות שמיעה וראייה ואפילו מוגבלות קלה בתנועה שמאפשרת עדיין עצמאות יחסית. מקרים סיעודיים יותר, הן קוגניטיבית והן פיזית, מחייבים מציאת דיור מוגן שמותאם לכך, אם הנושא הזה רלוונטי לכם.

פעילויות וקהילה

זה בריא יותר לחיות בצוותא ובחברותא נעימה מאשר לבד. הבדידות היא סיבה בגללה חשוב למצוא מקום תומך גם נפשית, כדי שיהיה סיבה לקום בבוקר, מציאת קהילה והמשך הפעילויות של הדייר בדיוק כפי שהיה בחייו עד כה. סיבה חשובה נוספת לכך היא שקהילה מלוכדת מחליפה במובן מסוים את המשפחה והשכנים והחברים שסבבו את הדייר מוצא בהם תחליף ראוי.
בדיור מוגן מושם דגש על חיי קהילה ועל אטרקציות רבות ומגוונות שמאפשרות לקיים אורח חיים בריא ומגוון זהו המקום שתרצו למצוא בו את יקירכם.

מתקנים – תקניות ובטיחות

בדרך כלל מקפידים על אסתטיקה נהדרת של מתחמי דיור מוגן אבל רצוי לבדוק גם בטיחות ותקניות של מתקנים כאלה. כלומר, עד כמה הם מתוכננים לגיל הזהב, עד כמה הם מתחשבים בקשיי תנועה ובצורך לעשות הכל לאט ובזהירות ועד כמה נוח באמת לגור בביתנים כאלה, או דירות. ישראל אינה מצטיינת בסידורי נגישות אבל במקומות כאלה זאת חובה ולא רק עניין של התחשבות. סעו לביקור במקום כזה ונסו להסתובב בו כדי להבין עד כמה נוח ובטוח לחיות שם ותוכלו להחליט.

תשלומים ומסלולים

בעבר היה נהוג להפקיד סכום גדול כפיקדון שממנו מפחיתים מדי שנה כמה אחוזים למשך 12 שנים. היום, כדי להנגיש דיור מוגן ליותר דיירים נפתחו מסלולים שונים של תשלומים ואפשרויות. בדקו את כל האפשרויות והמסלולים והעדיפו מי שהול לקראתכם בהסדר שיכול להבטיח ליקירכם יציבות וחיים נוחים וטובים במסגרת התקציב שלו ושלכם. ודאו שאתם מקבלים את כל המידע שנחוץ לכם כדי לתכנן את המסלול שנוח לכם.

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *