טיפול טבעי בקריש דם ברגל

טרומבוזה בורידים

טיפול טבעי בקריש דם ברגל

טרומבוזה או פקקת ורידים היא מצב בו נוצרים קרישי דם בוורידים. בניגוד לפקקת ורידים שטחית הבאה לידי ביטוי בהיווצרות נימים או ורידים בולטים, טרומבוזה בורידים עמוקה אינה נראית לעין ועלולה להיות מסוכנת בכך שקריש דם יתנתק ממקומו ויגיע למקום בו הוא יסכן את תפקודו של הגוף כמו לריאות או למוח, ויפגע באופן קשה בגפה בה הוא נוצר.

מה מביא להיווצרות טרומבוזה בורידים?

היווצרות קרישי דם באופן כללי היא תהליך חשוב ובריא כאשר הוא פועל בזמן המתאים. מנגנון זה מונע איבוד דם משמעותי בכל פציעה קטנה. בפציעות הקטנות והיומיומיות זרימת הדם נעצרת במהירות בזכות מנגנון הקרישה. אצל חולי המופיליה מנגנון זה אינו עובד כראוי ולכן הם נמצאים בסכנה מכל פציעה קטנה. המנגנון השני אחראי על המסת קרישים על מנת שלא ינדדו בגוף ויגיעו למקומות בהם יחסמו את זרימת הדם ועימו גם את זרימת החמצן. כאשר מנגנון זה אינו עובד כראוי יכולה להיווצר טרומבוזה.

מהם גורמי הסיכון להיווצרות טרומבוזה?

ישנם מספר גורמי סיכון להיווצרות טרומבוזה בורידים:

  • טרומבוזה שהיתה בעבר: אם כבר היתה פקקת ורידים הדבר מעלה את הסיכון לחזרתה.
  • חוסר תנועה: חוסר תנועה כתוצאה מישיבה ממושכת, מגיבוס הרגל או שכיבה ממושכת מעלה את הסיכון.
  • עודף משקל
  • גנטיקה
  • פציעה, במיוחד ברגליים
  • קרישיות יתר

מהם הסימנים להיווצרות טרומבוזה?

פעמים רבות מגיעים לאבחון לאחר שהפקקת כבר קיימת לא מעט זמן. סימנים ראשוניים לזיהוי או לפחות לחשד הם נפיחות ברגל או אדמומיות וכן כאבים. על מנת לזהות באופן חד משמעי משתמשים במכשירי אבחון כמו מכשיר דופלר המספק תמונה על אופן זרימת הדם והאם ישנם בו קרישים. את בדיקת דופלר מבצעים בשילוב של בדיקת אולטרסאונד. עם זאת, לא בכל מקום בגוף ניתן לאבחן במכשירים אלה. במקומות בהם ישנה שכבת שומן ועור עבה קשה לאבחן כך. מכשיר סי טי יעיל מאוד לאבחון אך כיוון ששימוש בו כולל קרינה משתמשים בו בעיקר לאזורים הקשים כמו האגן.

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *