שיטות חדשות לטיפול בוורידים בולטים

שיטות חדשות לטיפול בוורידים בולטים

ורידים בולטים או דליות הן תופעה מוכרת הנפוצה יותר ממה שנדמה. שכיחותה היא כ 10%-25% בקרב גברים ו 30%-50% בקרב נשים. היום ישנם טיפולים חדשניים בוורידים בולטים, טיפולים הנעשים בשיטות בהן גם משתמשים בטיפולי אסתטיקה, כך שכל העניין הופך ידידותי יותר.

מה גורם לוורידים בולטים?

ורידים בולטים נוצרים בגלל בעיה מסוימת במסתמי הורידים הגורמת לכך שהדם שאמור לזרום מעלה חזרה אל הלב זורם למטה, חזרה אל הרגליים. כך נוצרת הצטברות דם באזור מסוים ואז יש וורידים בולטים. לא רק מבוגרים מאוד סובלים מן התופעה. היא יכולה להגיע בגיל צעיר יותר במיוחד לאחר לידות ובשל נטייה גנטית. גם אורח חיים הכולל עמידה או הליכה ממושכת היוצרים לחץ על הוורידים יכול להגביר את התופעה אמנם לא מדובר על בעיה בריאותי כמו פקקת וורידים אבל עדיין האסתטיקה חשובה לאנשים רבים.

שיטות טיפול בוורידים בולטים

כאמור, ישנן היום שיטות חדשות, יעילות וידידותיות להעלמת או לפחות הפחתת הוורידים הבולטים:

  • הזרקת קצף: הקצף המוזרק לתוך הווריד הוא תערובת חומרים הכוללת גם אלכוהול. תפקיד התערובת הוא להרוס את הדופן הפנימי של הווריד הבעייתי וכך לנטרל אותו. ההזרקה נעשית תוך שימוש במכשיר אולטרסאונד בעזרתו רואים את תנועת החומר וניתן לכוון אותו לאזור הבעייתי, במיוחד לאזור ממנו מסתעפים הורידים ברגליים כך שאפשר לדייק ולסתום את הוריד הבעייתי והבולט. זהו טיפול קצר האורך כרבע שעה ונעשה ללא הרדמה מקומית. לאחר מספר טיפולים התוצאות ייראו היטב.
  • טיפול בגלי רדיו: גלי רדיו הם אמצעי טיפול מוכר ברפואה האסתטית ונעשה בו שימוש למגוון מטרות כמו הבהרת כתמי פיגמנטציה, המסת שומן ועוד. באופן דומה משתמשים בגלי הרדיו גם כאן. בטיפול משולבים גלי רדיו, כאשר סיב גלי רדיו מוכנס לתוך הווריד אותו רוצים להעלים יחד עם לייזר בחום נמוך ומבוקר. הטיפול נעשה בהרדמה מקומית ותוך שימוש במכשיר אולטרסאונד כך שהטיפול הוא מדויק וממוקד בדיוק באזורים הבעייתיים. גם טיפול זה אורך כרבע שעה ויתכן שיהיה מצורך לחזור עליו יותר מפעם אחת לקבלת שיפור משמעותי ועבודה על מספר וורידים.
  • טיפול בונסיל-דבק ביולוגי: גם שיטה זו בנויה על סתימת הווריד שאינו תקין במטרה להזרים את הדם לוורידים הבריאים שסביבו וכך למנוע את הגעת הדם אליו ואת המראה הבולט. כאן נטרול הווריד נעשה על ידי איטומו באמצעות דבק מיוחד. זהו דבק רפואי שפותח במיוחד לטיפול זה. הדבק אוטם את הווריד בצורה מוחלטת וכך פותר את הבעיה.
  • טיפול באנדו לייזר: הלייזר מוכר היטב ממגוון טיפולי אסתטיקה. הדרך בה נעשה הטיפול הוא הכנסת סיב לייזר המחמם את הווריד הבעייתי באופן מבוקר והחימום מביא לסגירתו. נעשה בעזרת מכשיר אולטרסאונד לאיתור הוורידים הבעייתיים שיש לנטרל. הטיפול קצר ועם הרדמה מקומית.
  • טיפול בקיטור: שיטת הטיפול בקיטור היא שיטה חדשה אשר גם בה הדרך לסגירה ונטרול וורידים בעייתיים היא חימום. כאן החימום נעשה באמצעות אדי מים מזוקקים ודחוסים. המים הם חומר שהגוף מכיר היטב כך שלא מוחדר חומר זר וכמובן שזהו חומר ידידותי לסביבה. הטיפול נעשה עם הרדמה מקומית וההגעה למקומות הבעייתיים באופן מדויק נעשית עם מכשיר אולטרסאונד.

לסיכום, אין עוד צורך להתבייש או להסתיר. וורידים בולטים הם תופעה מוכרת כך שפותחו שיטות טיפול לא פולשניות ויעילות להתמודד עם הבעיה.

Share this post

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *